Rubriky
Informace

Křest knihy a třetí autorské čtení studentů gymnázia

Ve středu 13.1. 2010 Modrý sál potřetí nabídl své pohostinství studentům Gymnázia J.A. Komenského v Novém Strašecí. Osm studentů, z toho jeden už bývalý, představilo své nové autorské texty.

Křest knihy

Katka Hanzlíková, Elena Ortová a Eva Wichsová své texty četly samy. Karolína Urbanová požádala o přečtení svého příběhu spolužačku Lenku Drahoňovskou, text Tomáše Pastýříka a Michaely Krausové přednesl Tomáš Baroch a čtení povídky Jiřího Tláskala a Michala Sýkory se ujal Vojtěch Dvořák. Večerem provázel Jonáš Vidra.

Rovnocenným partnerem čtených sekvencí byl hudební doprovod. Zuzana Stránská, Eliška Černá a Václav Šafránek připravili celkem čtyři skladby současné hudební scény a jejich vystoupení bylo pro mnohé vítaným překvapením.

Do života knihu Život, sny a fantazie přivítala překladatelka a tajemnice českého PEN klubu paní Libuše Ludvíková. Její vlídná slova byla tím správným zakončením slavnostního večera.

Další fotografie jsou dostupné ZDE.


Knihu Život, sny a fantazie je možné zakoupit přímo na gymnáziu ve dvou verzích – prvních 50 výtisků je číslováno a opatřeno podpisy všech autorů a stojí 120 Kč, ostatní výtisky jsou prodávány za 90 Kč. Distributorem knihy je Iva Dvořáková.